ORPEX F06

Orpex FO6 normalde bilinen en iyi organik gübre olan solucan gübresinin özünün, yani sölom sıvısının zenginleştirilmesi esasına göre üretilir. Gerek Türkiye’de gerekse Avrupa’da bilinen en etkin gübre olan F06 üretiminde prosesimiz, sölom sıvısının, edinilen çiğ gübreden, öz olarak ayrıştırılmasından sonra bakteri ve besin elementleri özleri ile organik olarak zenginleştirilerek 3 veya 4 ayrı kademe şeklinde ilerler. Nihai proses neticesinde 158 farklı çeşit bakteri ve bütünü ile organik bir forma kavuşan Orpex F06 kullanımında kesinlikle başka bir destekleyici besin elementine ihtiyaç yoktur. Diğer bir deyişle Orpex F06 kullanımında toprak düzenleyici, taban gübresi, çinko, potasyum, üre vs gibi besin elementleri kullanılmaz. Orpex F06 tohum veya fide döneminden hasat sonuna kadar tek başına kullanılır ve bu sayede mükemmel netice elde edilir. Dekar başına sadece 3 Lt kullanılan (ağaç tarımında 4 Lt) ile çok büyük oranda gübre maliyet tasarrufu elde edilir. Ayrıca ekim yapılan tarım arazisi, kimyasal açıdan çok fazla tahrip edilmemişse de, doğru gübre kullanımı ile toprak yüksek verimlilik olarak reaksiyon verecektir.

ORPEX GENEL BİLGİ
Download Brochure
 

Ayrım gözetmeksizin her türlü tarım kültüründe uygulanır. Bitkide direnç, hızlı büyüme ve gelişme, üründe erkencilik sağlar.

Topraktaki Organik Madde miktarını arttırır. Verim artışı sağlar. Dona karşı bitki ve köklerinde direnç sağlar. Bitkide kök gelişimini hızlandırır. Saçaklanmayı arttırır. Kökün güçlü olmasını sağlar. Solucanların kendilerini korumak için salgıladıkları ve gübreye geçirdikleri Sölom Sıvısı sayesinde bitki, kök hastalıklarına karşı direnç sağlar. Solucanların sindirim sisteminde bulunan çok sayıdaki mikroorganizma, topraktaki zararlı bakterilerle rekabet eder ve onların zararlı etkilerini ortadan kaldırır. Bitkinin hastalıklara karşı direncini arttırır. İçeriğindeki bitki besin maddeleri, makro ve mikro elementler, suda yavaş çözülerek bitkilerin uzun süre beslenmesini sağlar, gübreleme ihtiyacı zamanla azalır. Topraktaki mikroorganizma faaliyeti hızlanır. Toprağın su tutma kapasitesi artar. Su stresini minimuma indirir. Toprağın Ph’ını düzenler. Bitki tarafından kullanılamayan Fosfor, Potasyum, Demir vb. bitki besin elementlerini toprakta çözünür hale getirerek bitki tarafından alımını kolaylaştırır. Yabancı ot tohumu içermez. %100 gerçek nefaset, lezzet ve aromaya sahip ürün yetiştirilmesini sağlar. Özellikle kimyasallarla kirlenmiş, kuvvetini ve canlılığını yitirmiş, yorulmuş toprakların ıslahını sağlar. Bu sayede kimyevi gübre kullanım ihtiyacı zaman içerisinde azalır. Asitli, kumlu toprakların parçacıklarını birbirlerine bağladığı gibi ağır killi topraklarda parça bağlılığını gevşeterek gözenekli yapıyı arttırır. Toprakların bitki gelişimi için daha uygun bir yapı kazandırmaktadır. %100 Organiktir. %100 ekolojik ve non-toksiktir. Bu gübre ile yetiştirilmiş bitkilerde nitrat kalıntısı bulunmaz.Kokusuzdur. Suyu, havayı ve toprağı kirletmez. İçerisinde başka bir katkı maddesi mevcut değildir.