Q
ORPEX F06 kimyasal içerir mi?
Ürünümüz hiçbir şekilde kimyasal içermemektedir, %100 organik bir gübredir.

Q
Önerdiğiniz miktardan fazla kullanırsam ürünüme zarar verir mi?
Ürünümüzün bizim önerdiğimiz miktarlardan çok daha fazla kullanılması kesinlikle ürüne zarar vermez, aksine çok daha fazla verim artışına yol açar

Q
Bir başka gübre kullanarak ektiğim ürünüme Orpex İle Devam Edebilirmiyim?
Biz ilk gübrelemenin farklı bir gübre uygulanarak başlanılması durumunda gübremizi kullandırmamaktayız. Bunun sebebi ilk kullanılan gübrenin içeriğinin kimyasal olması sebebi ile hem yapılacak tarım anlamsız olacak hem de ilk kullanılan ürünün bizim etkilerimizi yavaşlatması sebebiyle tam bir memnuniyet oluşmayacaktır.

Q
Hangi ürünlerde kullanabilirim?
Orpex F06 açık tarım, örtü altı ve ağaç tarımında bütün ürünler için kullanılabilmektedir.

Q
Tek başına kullanılması nasıl mümkün olmaktadır?
Orpex F06 bilinen bütün organik gübrelerin 4 mislinden fazla bakteri çeşidi içermektedir. Bu bakterilerin işlevleri sayesinde hiçbir takviyeye gerek duymaksızın tek başına kullanılır.

Q
Orpex kullanırken başka hangi ürünlerle desteklemeliyim?
Orpex F06 ekim zamanından hasada kadar tek başına kullanılır, kesinlikle harici bir kimyasal, vitamin vs ihtiyaç duymamaktadır.

Q
Orpex F06 Tarım Bakanlığından tescilli midir?
Firmamızın ve ürünümüzün bakanlık tarafından verilen bütün tescil ve lisansları mevcuttur. Ayrıca organik sertifikası ve uluslararası ISSO 9001 kalite belgesine de sahiptir.

KULLANIM ŞEKİLLERİ

Orpex F06 ekim zamanı başlanmak kaydıyla hem topraktan hem de yapraktan uygulama yapılarak kullanılabilmektedir. Bu iki şekilde kullanımın haricinde de seyreltme oranını düşürerek ekim öncesi tohum kaplama veya kök daldırarak ekim yapılması halinde alınacak verim muhteşem olacaktır.
Her iki tarım şeklinde de (buğday,arpa ve yulaf familyası haricinde) minimum uygulama metodumuz 3 uygulamanın yapılması şeklindedir. Bunlardan ilki 1:100 su ile seyreltilmiş karışım oranı ile tohum atımı veya fide dikimi esnasında can suyu uygulamasının hemen akabinde topraktan yapılmalıdır. İkinci uygulama yine topraktan 1:100 seyreltme oranı ile ilk uygulamadan takribi 10-12 gün sonra yapılmalıdır. Son uygulama ise meyve oluşma başlangıcı veya sebze büyüme aşamasında 1:200 oranında yapraktan uygulama şeklinde yapılmalıdır. Burada 1:100 ile belirtilmek istenen dekar başına 1 Lt Orpex F06'nın 100 Lt su ile seyreltilerek kullanılmasıdır. İlk uygulamalardan önce (eğer şişme yapmayacak bir tohumsa veya elle atım yapılıyorsa) tohum atılmadan 1:20 oranında karışımda bekletilirse veya fide dikiminde köklerin daldırılarak dikilmesi çok iyi netice alınmasına sebep olmaktadır.
Ağaç tarımında minimum uygulama metodumuz 4 uygulamanın yapılması şeklindedir. Bunlardan ilki 1:100 su ile seyreltilmiş karışım oranı ile bahar başlangıç döneminde, taban gübreleme döneminde topraktan uygulama şeklinde yapılmalıdır. İkinci uygulama yine topraktan 1:100 seyreltme oranı ile ilk uygulamadan takribi 10-12 gün sonra yapılmalıdır. Üçüncü uygulama ise yaprak oluşma veya yeşillenme başlangıcı aşamasında 1:200 oranında yapraktan uygulama şeklinde yapılmalıdır. Burada 1:100 veya 1:200 karışım oranı ile belirtilmek istenen dekar başına 1 Lt Orpex F06'nın 100 Lt su ile seyreltilerek kullanılmasıdır. Son uygulama ise ağaçta çiçekten meyveye dönme aşaması başlangıcında 1:200 karışım oranı ile yapraktan uygulama yapılmalıdır.
Bu familyadan olan ürünlerde uygulama şeklimiz tohum atımında 1:100 oranı ile topraktan, kardeşlenme döneminde de 1:200 karışım oranı ile yapraktan uygulama şeklindedir.

BİZE SORUN

Yukarıda cevabını bulamadığınız bir sorunuz varsa veya danışmak, fikir almak istiyorsanız bize sorun. Elimizden geldiğince hızlı geri dönüş yapılacaktır.

Loading